1-Ne kadar yere yakın o kadar güvenli
Montessori metodunda yer yatağının önerilmesinin sebebi çocukların güvenli bir şekilde yatağını kullanabilmesini sağlamaktır. Yatak yerden yükseltildiğinde bir de üstüne  iç yatağın yüksekliği eklendiğinde yataktan düşmek ona zarar verebilir.

2- Daha fazla hijyen
Evinizi temizlerken sık sık sildiğiniz yerlerin ne kadar da çabuk tozlandığını farketmişsinizdir. Yerdeki tozlar, saçlar vb pek çok uçuşabilen parçacıklar evdeki esinti ile birlikte özellikle odaların kenar ve köşelerine toplanır. Bu yatağınız yerden yüksek olduğunda yatağınızın altı için sürekli efor sarfetmeyi göze almanız demektir.

3- Çocuklar için daha kullanışlı
Çocuklarınızın hayatında oyuncaklar oldukça yer kaplar ve onlar için çok önemlidir. Her yaştaki çocuk için minik oyuncaklarının veya kalemlerinin yuvarlanarak yatağın altına kaçması sürekli eğilerek çıkartmak zorunda olan sizi ve elbette çocuğunuzun hiç de hazzettiği bir şey olmayacaktır.

4- Sağlam ve ergonomik
Yatağınız yerden yükseltildiğinde ağırlık çerçeveye biner. Bu da taşıma kapasitesini sınırlar. Halbuki Good Night Kid Yatağında bir ağırlık sınırı yoktur. Latamiz yatak çerçevesinden bağımsızdır. Kolayca yatağın içerisinden çıkartılarak zemin temizliği yapılır.

5-Sağlıklı iç yatak ortamı
Klasik bazalı yataklarda yatak düz bir yüzeyin üstüne konulur ve alt yüzey ile yatak arasında boşluk oluşmadığından yatak hava almaz. Good Night Kid’in  lata tasarımı nedeniyle yatak hem yere değmez hem de yatağınız hava alır.

işte bu beş birbirinden önemli sebep yüzünden montessori yataklarımız yerden yüksek yapılmaz.