Good Night Kid Hakkımızda

Kuruluş Hikayesi

Good Night Kid’in yaratıcı annesi Buket Özkan, 1973’de İstanbul’da doğmuş. Tasarımcı olmak çok küçük yaşlarda karar verdiği bir meslekmiş. Güzel Sanatlar eğitimini dereceyle tamamladıktan sonra hemen Art director olarak reklam ajansında çalışmaya başlamış. Çalışmış çalışmış gece gündüz demeden.. Hemen arkasından Creative director olmuş. Yepyeni birbirinden güzel ve özenli markaları yaratmış. Sanki hepsi onun çocuğu… Sonra kendi reklam ajansını kurmuş. Rahat rahat gece gündüz demeden mutluluk ile işine adamış kendisini… Pek çok markaya yön çizmiş, büyütmüş onları, ödüller alıp alkışlanmış.. Sanmış ki işte hayat bu!

Sonra bir gün hayatın bilge gülüşü ona dönerek dokunmuş ve evrenin en büyük hediyesini vermiş; Anne olmuş. Hayatı tam anlamıyla değişmiş. Artık eski hayatına dair pek de bir şey hatırlayamıyormuş. Dünyanın en güzel adanmışlığını bulunca eski hayatı sanki bir masal gibi var ile yok arası bir şeye dönüşmüş. Eskiden yaptığı işler hep boş görünmüş kendisine…

Bu yolculukta çocuğu olmayan fabrikaların ezbere, düşünmeden ürettiği on binlerce yanlış tasarlanmış eşyaları görünce kaşlarını çatıyor, çocuk büyütmeyen kişilerce tasarlanan cafcaflı tasarımları satan dünya devi markalara hayretle bakakalıyormuş.

Bir gün dünyadaki en değerli varlığı çocuğu her türlü korumaya rağmen yataktan düşmüş. Buna çok sinirlenen Buket almış kalemi eline ve çocuğu için en mükemmel yatağı tasarlamış. Bu yatak en sağlam ağaçtan olmalı, istenildiği kadar sökülüp takılmalı, parmaklık ne kadar da eski ve tehlikeli bir tasarım asla kullanılmamalı! Her tarafı güvenli süngerle kaplanmalı. Sade olmalı ki üzerindeki her şey güzel görünmeli demiş.

Hem mühendis hem de sanatçı eşi kendinden daha titiz ve mükemmeliyetciymiş. En iyi ağacı bulmuş ve en sağlam sistemi icat etmiş. Bir apartman dairesinde ilk Good Night Kid yatağını yapıp yavrularının odasına kurmuşlar.

O kadar güzel olmuş ki her eve gelen keşke bizim de olsa diyormuş.

İşte buradan yola çıkan Good Night Kid, tüm özenli annelerin çok beğenerek kullandığı dünyanın en iyi çocuk yatağı olmuş.

Ama bu masalın sadece başlangıcı. Daha yapılacak çok işleri varmış …

Hakkımızda

Çocuklar dünyanın geleceğidir. Onlar için yapılan her iyi şey dünyanın daha güzel bir yer olmasını güvence altına alır. Biz Good Night Kid’i işte tam da bu nedenle 2017 yılında kurduk. Tüm çocukların kapasitelerinin en üst seviyeye ulaşmasını istiyoruz. Bu nedenle ailelerin ihtiyacı olan tüm materyalleri tasarlayıp hayata geçiriyoruz. Tüm ürünler en üst seviyede kaliteli malzemeler kullanılarak üretilir. Üretimden evinize gelene kadar defalarca kontrolden geçer.
Çocuk ve bebek yatakları için kullandığımız materyaller %100 doğal, masif, boyanmamış en üst kalitede ağaçlardır. Özellikle sert, çapaksız ve nadide bir ağaç olan Dişbudak ağacı, üretimde kullandığımız ana materyaldir. Tüm yataklarımızın dişbudak ağacı profilleri 2 yıl garantimiz altındadır. Tüm ürünlerimizi güvenle kullanabilirsiniz…
Montessori Bed kullandığınızda inanıyoruz ki  çocuğunuz mutlu ve güven içinde büyüyecek, geleceğin dünyasını daha yaşanabilir bir yere çevirecek. Kendine güvenli, güzel çocukluk anıları olan, hayal gücü ve el becerisi gelişmiş bir çocuğun eğer bir de mutlu, bilinçli ve ona destek veren bir ailesi varsa yapamayacağı hiç bir şey yok.