beyaz_logo

Neden Her Çocuk için Montessori Yatak?

İç güdüsel olarak her anne çocuğuna yapabileceğinin en iyisini yapar. Eğer biraz da geç çocuk sahibi olduysanız bilinciniz daha da açılır, çocuğunuz evrendeki tek odak noktasına yerleşir sizin için. O zaman her ihtiyacı için en doğrusunu istersiniz.

Montessori felsefesinin temelinde “Çocuklara yardım etmek, onların kendi başlarına ihtiyaçlarını gidermesini sağlamayı desteklemek için yapılmalı” fikri yatar. Kendi başına yatağa girebilen, gece ihtiyaç duyduğunda güvenle kalkabileceği bir çocuk odası hazırlamak sadece çocuğun değil ebeveynlerin de ihtiyacıdır aslında. Onu yatağında güvende olduğunu, düşmesinden, gece karanlıkta kalkmasından endişe duymayan anne ve babalar daha huzurlu uyurlar.

Good Night Kid’in patentli tasarımı olan yeni Montessori bed konsepti ile artık çocuk odaları çok daha büyük.

Genelde yatakları duvar tarafına yerleştirmek düzenleme adına yapılacak en iyi şeydir. Oysa sıradan Montessori yatak yani Good Night Kid tasarımı bir yatak değilse çatı, yatağın dar tarafına yerleşmiştir. Bunu kolay yoldan ve ucuza monte etmek için yapmışlardır. Ama kesinlikle yanlış sonuçlar doğurur. Yani fotografta beğendiğiniz yatak odaya girince ev görünümünden çıkar çünkü çocuk odasına girdiğinizde yatağı odanın ortasına dik bir şekilde koymazsanız yatağın çatısını göremezseniz. üstelik bunu yapabilseniz bile çoçuğun oyun alanını ortadan ikiye bölmek hiç de mantıklı değildir. İşte tam da bu nedenle Good Night Kid‘in Montessori yatağının çatısı uzun tarafa monte edilmiştir ve tüm ölçü ve açılar estetik açıdan çok üst bir seviyede ayarlanmıştır. Demonte olması taşınırken kolaylık sağlar bağlantı ekipmanları çok güçlüdür.

Çatı aksesuarlarını çeşitlendirerek çocuğunuzun hayal gücünü desteklemeye yardın edebilirsiniz. isterseniz kendi isteğinize göre dekore eder isterseniz sizin için özenle hazırladığımız çatı kombinasyonlarına arada sırada sitemizi ziyaret ederek takip edebilirsiniz.

Montessori bebek yatak-catiMontessori-Çocuk-Yatak-Ayak