Good Night Kid Montessori Yatağın Farkı Nedir?

Good Night Kid Montessori Yatak farkı   Ağaç Farkı:

Good Night Kid Montessori Yatak, satılan muadillerinden farklı olarak çam ağacı gibi dayanıksız ve hafif bir ağaçtan üretilmez. Çünkü çam ağacı bizim için yeterince sağlam değildir. Biz çocukların dilediği gibi ve engellenmeden haraket etmesini sağlayacak güvenilir mobilyalar üretiriz. Good Night Kid Montessori Yatak için, sadece sağlamlığı ve uzun ömrüyle bilinen Masif Dişbudak ağacı kullanırız. Yüzyıllarca kullanılan en değerli enstrumanların yapımında bu değerli ağaç tercih edilir. Biz ise böyle değerli bir ağacı sadece muhteşem dokusu ve rengi yüzünden değil, istediğimiz kadar sağlam bir vidalama sistemi kurabilmek için tercih ederiz.

Good Night Kid Montessori Yatak Farkı Modüler   Modülerlik Farkı:

Bizim için demonte demek, her bir noktası defalarca sökülüp takılabilen, rahatlıkla kurulabilen demektir. Diğer Montessori yatakların hemen hemen hiç biri tam modüler değildir. Good Night Kid Montessori Yatağı düz bir kutunun içine rahatlıkla yerleştirip saklayabilirsiniz. Diğer muadil yataklarda çatı bağlantıları ayrıca yapıştırmaya da ihtiyaç duyarlar. Ve böylece saflıklarını kaybederler. Bu nedenle bu ürünler bize göre modüler değildir.

   Tasarım Farkı:

Good Night Kid Montessori Yatak, Büyük ve Küçük boy olarak iki ölçüde üretilir. Çatı tasarımı özeldir. Diğer montessori yataklarından farklı olarak; ev biçimi, yatağın kullanılış tarafında, yani uzun yönündedir ve odanızda büyük bir kütle olarak görünmez. Oysa sıradan Montessori yataklar, yani Good Night Kid tasarımı olmayan yatakların çatı kısımları, yatağın dar tarafına yerleştirilmiştir. Bunun sebebi, tasarım gerektirmeyen, kolay yollu, sıradan, özensiz ve ucuz montaj işçiliğinden faydalanmaktır. Ama kesinlikle yanlış sonuçlar doğurur. Yani fotoğrafta beğendiğiniz yatak, odanıza girdiğinde ev görünümünden çıkar. Çünkü odaya girdiğinizde yatağı odanın ortasına dik bir şekilde koyamayacağınız için yatağın çatısını göremezseniz. Üstelik bunu yapabilseniz bile çoçuğun oyun alanını ortadan ikiye bölmek hiçte mantıklı olmayacaktır. İşte tam da bu nedenle Good Night Kid Montessori Yatağın çatısı uzun tarafa monte edilmiştir ve tüm ölçü ve açılar estetik açıdan çok üst bir seviyededir.

   Kullanım Farkı:

Bir yatak kaç farklı türde kullanılabilir? Good Night Kid yataklarının istenen taraftaki kenar yastığı çıkarılıp takılabilir. Böylece ister 4 tarafı kapalı bir yatak, isterseniz ayak ucundaki kısa kenar yastığı çıkararak ‘U’ şeklinde bir yatağa sahip olabilirsiniz. İhtiyaç halinde üst üste takılabilir veya hepsi birden profil üzerinde yükseltilerek koruma alanı daha derin bir hale getirilebilir. Hatta isterseniz hem kenar yastık hem de Çepecevre Kapatma Modülünü aynı anda kullanabilirsiniz.
Çocuğunuz büyüyüp arkadaşı ile pijama partisi yapmak istediğinde 🙂 tüm yastıklar yatağın önüne serilerek bir misafir yatağı haline de dönüşebilir. Kısacası her ihtiyaca göre bir çözüm üretebilirsiniz.

   Güvenlik Farkı:

Kenar korkuluğu mu? Koruyucu Yan Yastık mı? Cevap tabiki koruyucu yan yastık.Duyarlı ebeveynler iç güdüsel olarak da bilirler ki korkuluklar çocuğun başına dert açabilir. Bir çocuğun ne zaman ne yapacağından hiç bir zaman emin olamazsınız. Zaten çocukların başına neler gelebileceği öngörüsü olsaydı onlara çocuk demezdik. Onlar merak, keşif ve eğlence arayışındayken yatak kenarındaki bu dar ve sert aralıklar el, kol ve bacaklarının sıkışarak yaralanmalara hatta kırılmalara sebebiyet verebilirler. Bir diğer taraftan yataktan düşmesin diye alınan yer yatağındaki korkuluklar, çocuğun korkuluk üzerinden aşağıya sarkarak kafa üstü düşmesine sebebiyet verebilir. Aman dikkat! Good Night Kid Montessori Yatağın koruyucu kenar yastıkları, az önce saydığımız tüm risklerden uzaktır.

Çocuğunuz uyurken de, oynarken de güvende olsun…